בחר מדינה/שפה
 

כל התמציות הצמחיות הטבעיות מגיעות מרחבי העולם

 
  Alfalfa

אלפלפה   (Alfala)
מוצאה במזרח התיכון ונפוצה כיום ברחבי העולם. האלפלפה עשירה בויטמינים, מינרלים, פלבונואידים, חומצות אמינו וחלבונים. צריכה של חלקי הצמח הבוגרים יותר מוגבלת בעיקר על ידי תכולת סיבים גבוהה מאוד. עלי אלפלפה מיובשים זמינים כתוסף תזונתי.

Aloe vera gel

ג'ל אלוורה (Aloe vera)
בג'ל אלוורה משתמשים בדרך כלל בתעשיות מזון בריאות ומוצרי יופי וטיפוח. לג'ל אלוורה היסטוריה ארוכה של שימוש לריפוי כוויות קלות, שריטות ופגיעות אחרות בעור. ניתן לשימוש פנימי כטיפול במחלות שונות, משיעול ועד עצירות.

Astragalus root

שורש אסטרלגוס   (Astragalus root)
שורש האסטרלגוס נחשב ברפואת צמחי המרפא המערבית כתכשיר חיזוק לשיפור חילוף החומרים והעיכול, והוא נצרך כתה שנרקח משורשי הצמח. בשימוש המסורתי שלו הוא נועד לחיזוק המערכת החיסונית ולריפוי פצעים.

 
  Bee pollen אבקני דבורים (Bee pollen)
זהו תוסף תזונתי נפוץ, שלדעת רבים מחזק את המערכת החיסונית ומספק אנרגיה לגוף כולו. פולן דבורים מכיל חלבונים, פחמימות, חומצות שומניות, מינרלים וויטמינים. הוא עשיר ב-B -קומפלקס ו-ויטמינים A, C, D, ו- E. הוא מכיל גם לציטין, בטא-קרוטן וסלניום. שילוב זה הופך את הפולן למקור מעולה לנוגדי חמצון.
Capsicum פלפלת (Capsicum)
עשירה בויטמינים, משמשת באופן מסורתי להגברת חילוף החומרים; משמשת בדרך כלל לשיפור פעולתן של תמציות צמחיות אחרות בתרכובות.
Cascara bark אשחר (Cascara bark)
כונתה על ידי כובשים ספרדיים "קליפת עץ קדושה". מוצאה בחוף המערבי של צפון אמריקה; ילידי אמריקה הקדומים אספו אותה משום שזיהו את יכולת החיזוק שלה.
 
  Celery seed זרעי סלרי (Celery seed)
מוצאם בדרום אירופה. ההנחה היא שהם מרגיעים את הגוף כולו.
Chicory root שורש עולש (Chicory root)
מוצאו באירופה ובאסיה. שורש קלוי של עולש שימש כתחליף לקפה, והעלים שימשו כתחבושת להקלת  נפיחות ודלקות. בשנות השבעים של המאה העשרים התגלה שהשורש מכיל עד 20% אינולין. מאז נוצרו זנים חדשים, שהגדילו את תכולת האינולין בשורש העולש בדומה לסלק סוכר.
Chinese pearl barley גריסי פנינה סיניים (Chinese pearl barley)
מצויים באזורים טרופיים בכל רחבי העולם. ההיסטוריה של גריסי הפנינה משתרעת לאורך 2000 שנה. תכונותיהם דומות לאלה של הג'ינסנג הסיני. נאמר עליהם שהם מגבירים השתנה, מחזקים את הטחול, מחסלים מוגלה ומקלים כאבים שיגרוניים.
 
  Chinese rose hips פקעות ורדים סיניות (Chinese rose hips)
מוצאו בסין וביפן. ורד הבר הסיני היקר עשיר בביופלבונואידים, בחומצות צמחיות ובחומרים מזינים. לעתים אוכלים את עלי ורד הבר, בעיקר בשל תכולת ויטמין C שבהם. בדרך כלל כובשים אותם, מסננים ויוצרים סירופ של ורד הבר.
Dandelion root שורש שן הארי (Dandelion root)
ידוע בשל השורשים החזקים שלו. נחשב כמשפר את העיכול, וכתכשיר מעולה לטיהור הכבד.
Fenugreek seed זרעי חילבה (Fenugreek seed)
מצויים בעיקר במזרח התיכון ובאזור הים התיכון. זהו אחד הצמחים המסורתיים העתיקים ביותר, שתיעוד על השימוש בהם נמצא במצרים העתיקה. המחקר המודרני גילה שזרעי חילבה מורידים את רמת הכולסטרול, טריגליצרידים וליפופרוטן בצפיפות נמוכה אצל  בני אדם, ובניסויים  על כולסטרול ברמות גבוהות.
 
  German chamomile קמומיל (German chamomile)
מוצאו באירופה. הבבונג הגרמני מוכר בשל תכונות ההרגעה שלו. בצמח זה נעשה שימוש רפואי לטיפול בכאבי בטן, בתופעת המעי הרגיז וכאמצעי קל לשיפור השינה. אפשר להכים ממנו תה. הוא משמש גם כתכשיר לשטיפת הפה נגד דלקת בפה.
Ginger root שורש זנגביל (Ginger root)
מוצאו בדרום אסיה, והוא גדל באזורים טרופיים ברחבי העולם. המחקר המודרני הראה ששורש הג'ינג'ר מכיל נוגדי חמצון רבים, והתגלה שהוא יכול לשמש כטיפול יעיל נגד בחילה שנגרמת בשל מחלת ים.
Juniper berries גרגרי ערער (Juniper berries)
מוצאו במזרח אירופה, וזנים מסוימים של הג'וניפר הם בני יותר מ-1000  שנה. הגרגרים הארומטיים דמויי השרף היו חשובים מאוד לתושבי אירופה הקדומים, שהאמינו ב"כוח החיים" של הג'וניפר. שמן הג'וניפר נצרך כחומר מעורר השתנה וכסיוע בעיכול, במניעת גזים ומחלות כליות ושלפוחית השתן.
 
  Licorice root שורש ליקוריץ (Licorice root)
מאז העת העתיקה נעשה שימוש באבקת שורש הליקוריץ כתרופה שממריצה הפרשת ליחה ובאבקות לשיניים.   תכשירי שיעול מודרניים כוללים לעתים תמציות ליקוריץ כמרכיב נוסף. נוסף לכך, נעשה שימוש בליקוריץ בטיפול באולקוס, במערכת העיכול ובפצעים בפה. הליקוריץ הוא גם משלשל עדין.
Passion flower פרח הפסיפלורה (Passion flower)
מוצאו בדרום ארצות הברית. ערכו היה רב בתכשירים שיצרו האינדיאנים בני שבט הצ'ירוקי. מחקרים שבוצעו באחרונה הצביעו על הפלבונואידים בפרח הפסיפלורה כמרכיב עיקרי שאחראי להשפעה המרגיעה שלו.
Pipsissewa זספראס (Pipsissewa)
מוצאו בצפון אמריקה. אינדיאנים בני צפון אמריקה נהגו להשתמש בו בתרופות מסורתיות.
 
  Reishi mushroom פטריית ריישי (Reishi mushroom)
פטריית ריישי  משמשת כנוזל חיזוק, ונאמר עליה שהיא מורידה את רמת הסוכר והכולסטרול בדם, מקלה שיעול ומחזקת את המערכת החיסונית. היא נחשבת כמחזקת את תפקוד הלב והכבד, והיא מועילה נגד אלרגיות, מחלות ויראליות ובקטריאליות כאחד. אין פלא שהיא  כונתה 'סם החיים', ובעבר נשמרה עבור קיסרי סין.
Sarsaparilla קיסוסית (Sarsaparilla)
מוצאה באמריקה הטרופית ובאיי הודו המערבית. ידועה מזה זמן רב כתרופה עממית, וכיום משתמשים בה במוצרי מזון רבים.
Schisandra berry גרגרי שיסנדרה (Schisandra berry)
מוצה באסיה. גרגרי סכיסנדרה ידועים גם כפרי "חמשת הטעמים" משום שיש לו טעם חמוץ, מתוק, מר, חמים ומלוח, ומכאן שמם. מחקר בן זמננו התמקד בפעילותם כנוגדי חמצון וביכולתם להגן על הכבד.
 
  Siberian ginseng root שורש ג'ינסנג סיבירי
(Siberian ginseng root)

אחת מהתמציות הצמחיות המתועדות ביותר. ג'ינסנג סיבירי מוכר יותר בשל תכונתו כשומר על הבריאות מאשר כמרפא. המחקר מראה שהוא מגביר את העמידות למתח ונעשה בו שימוש רב כנוזל חיזוק.
Thyme קורנית (Thyme)
מוצאו באזור המזרח התיכון, וכיום הוא גדל בכל רחבי העולם בשל תכונותיו המיוחדות. נאמר עליו שהוא מחטא,  מונע עוויתות ומקל את העיכול.
     
 
© 2021Lifestyles International Holdings Corporation. All Rights Reserved.