Zvolte zemi/Jazyk: 
  Všechny přírodní rostlinné látky z celého světa  
  Alfalfa Vojtěška
Vojtěška je původem z Blízkého východu, nyní se pěstuje po celém světě. Vyznačuje se vysokým obsahem vitaminů, minerálů, flavonoidů, aminokyselin a proteinů. Konzumace částí starších rostlin je omezena především pro velmi vysoký obsah vlákniny. Sušený list vojtěšky se prodává jako doplněk výživy.
Aloe vera gel Aloe vera (gel)
Aloe vera nachází v odvětvích zabývajících se zdravou výživou a kosmetikou běžné použití. Bylina se odedávna využívá především pro léčení menších popálenin, oděrek a jiných podráždění kůže. Aloe se užívá vnitřně. Léčí celou řadu nemocí od kašle po zácpu.
Astragalus root Kořen kozince
V západní bylinné medicíně je kořen kozince považován za tonikum podporující metabolismus a zažívání. Konzumuje se jako čaj uvařený z kořenů této rostliny. Tradičně se používá pro posílení imunitního systému a léčbu poranění.
 
  Bee pollen Včelí pyl
Všeobecně oblíbený doplněk výživy, který pomáhá posilovat imunitní systém a dodává energii celému tělu. Včelí pyl obsahuje protein, sacharidy, mastné kyseliny, minerály a vitaminy. Včelí pyl se vyznačuje vysokým obsahem B-komplexu a vitaminů A, C, D a E. Obsahuje také lecitin, beta karoten a selen. Díky této kombinaci je včelí pyl skvělým zdrojem antioxidantů.
Capsicum Paprika
Paprika je bohatá na vitaminy, tradičně se používá pro posílení metabolismu. Běžně se užívá pro zvýšení účinnosti jiných bylinných výtažků v přípravku.
Lemon Balm Meduňka lékařská
Původem z Jižní Evropy, nyní se pěstuje po celém světě. Známá pro své relaxační účinky, celá rostlina se užívá pro svoji výživnou hodnotu.
 
  Celery seed Celerová semínka
Celerová semínka jsou původem z jižní Evropy. Věří se, že prostupují celým organismem a zklidňují jej.
Chicory root Kořen čekanky
Čekanka pochází z Evropy a Asie. Z praženého kořene této rostliny se vaří náhražka kávy a z tlučených listů se připravují obklady, které ulevují od otoků a zanícení. V sedmdesátých letech minulého století bylo zjištěno, že kořen obsahuje až 20 % inulinu. Od té doby byly vypěstovány nové odrůdy s obsahem inulinu srovnatelným s cukrovou řepou.
Chinese pearl barley Slzovka porcelánová
Slzovka porcelánová se vyskytuje v tropických oblastech na celém světě. Počátky jejího používání spadají do doby před dvěma tisíci let. Charakteristické jsou vlastnosti podobné orientálnímu ženšenu. Usnadňuje močení, posiluje funkci sleziny, odstraňuje hnis a ulevuje od revmatických bolestí.
 
  Chinese rose hips Čínská růže
Čínská růže je původem z Číny a Japonska. Její šípky jsou vysoce ceněny pro vysoký obsah bioflavonoidů, rostlinných kyselin a živin. Šípky se někdy konzumují, zvláště pro svůj obsah vitaminu C. Běžně jsou lisovány a filtrovány a vyrábí se z nich šípkový sirup.
Dandelion root Kořen pampelišky
Pampeliška je známá svými silnými kořeny, jež mají posilovat zažívací funkce. Mnozí lidé je považují za vynikající čisticí tonikum podporující funkci jater.
Fenugreek seed Semena pískavice řeckého sena
Pískavice řecké seno roste převážně na Středním východě a v oblasti Středozemního moře. Jedná se o jednu ze skutečně pradávných tradičních rostlin, jejíž používání je doloženo již před několika tisíci let ve starém Egyptě. Současný výzkum prokázal, že semena pískavice snižují hladinu sérového cholesterolu, triglyceridu a lipoproteinu o nízké hustotě u lidských pacientů a pokusných zvířat trpících zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi.
 
  German chamomile Heřmánek pravý
Heřmánek pravý je bylina původem z Evropy, která je oblíbená pro své neagresivní vlastnosti. Bylinný výtažek je v medicíně používán k léčbě bolestí žaludku, podrážděných střev a jako mírný prostředek pro spaní. Může být užíván ve formě bylinného čaje. Také se používá jako ústní voda snižující hlenovitost.
Ginger root Zázvorový kořen
Zázvor je původem z jižní Asie, v současnosti se pěstuje v tropických oblastech na celém světě. Současný výzkum prokázal, že zázvorový kořen obsahuje množství antioxidantů. Zjistilo se také, že je účinnou látkou pro léčbu cestovní nevolnosti.
Juniper berries Jalovcové bobule
Jalovcové bobule pochází z východní Evropy. Některé druhy jalovce jsou více než tisíc let staré. Pryskyřičné aromatické jalovcové šištice byly za dávných časů vysoce ceněny Evropany, kteří věřili, že jalovec přestavuje životní sílu. Olej z jalovce je močopudný a používá se jako prostředek pro usnadnění trávení, odstranění plynatosti a léčbu chorob ledvin a močového měchýře.
 
  Licorice root Kořen lékořice
Od dávných dob se drcený kořen lékořice používal v zubních prášcích a jako účinný prostředek usnadňující vykašlávání. Výtažek z lékořice je v současnosti přidáván do sirupů proti kašli. Lékořice se také používala při léčbě peptických a ústních vředů. Lékořice působí jako mírné projímadlo.
Passion flower Mučenka
Bylina původem z jihu Spojených států byla vysoce ceněna indiány kmene Cherokee při míchání tradičních přípravků. Nejnovější studie ukázaly, že flavonoidy obsažené v mučence působí jako uvolňující prostředek a zmírňují úzkost.
Pipsissewa Zimozelen okolikatý
Zimozelen oklikatý je původem ze Severní Ameriky. Velmi oblíben je u severoamerických indiánů při přípravě tradičních léčiv.
 
  Reishi mushroom Lesklokorka
Lesklokorka se používá jako tonikum. Věří se, že snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu, ulevuje od kašle a podporuje imunitní systém. Zlepšuje také funkci srdce a jater a má protialergické, protivirové a antibakteriální vlastnosti. Není divu, že byla nazývána elixírem života a byla vyhrazena pro čínské císaře.
Sarsaparilla Přestup lékařský
Původem z tropické Ameriky a Západní Indie. Dlouhou dobu známý jako lidový lék, v současnosti je součástí mnoha potravinářských výrobků.
Schisandra berry Bobule schizandry čínské
Schizandra čínská pochází z asijských zemí. Její bobule jsou též známé jako ovoce „pěti chutí“, protože mají neobvykle kyselou, sladkou, hořkou, palčivou a slanou chuť. Nejnovější výzkum se zaměřil na její silné antioxidační vlastnosti a jejich potenciál při ochraně jater.
 
  Siberian ginseng root Kořen ženšenu sibiřského
Ženšen sibiřský je jednou z nejlépe popsaných bylin. Oceňuje se pro schopnost udržovat dobrý zdravotní stav a léčit choroby. Výzkum ukazuje, že ženšen zvyšuje odolnost vůči stresu. Často se používá jako tonikum.
Thyme Tymián
Původem z oblasti Středozemního moře, nyní se pro své jedinečné vlastnosti pěstuje na celém světě. Předpokládá se, že bylina má antiseptické, antispasmodické, posilující vlastnosti a navíc podporuje zažívání.
     
 
© 2021Lifestyles International Holdings Corporation. Všechna práva vyhrazena.